• Zmień język:
  • Poland (PL)
  • English (UK)

Aktualności

23 grudnia 2010 roku ks. bp Kazimierz Ryczan uroczyście otworzył i poświęcił nową halę magazynową Drukarni im. Adama Półtawskiego w Kielcach. Dzięki zaangażowaniu środków unijnych Wydawnictwo Jedność wybudowało przy ul. Krakowskiej 62 halę o powierzchni 1265 m2, która będzie pełnić rolę nowoczesnego centrum dystrybucji książek.

W trakcie przedświątecznej uroczystości ks. bp poświęcił obiekt i spotkał się w nim z pracownikami drukarni. Ordynariusz kielecki złożył wszystkim życzenia bożonarodzeniowe. Łamiąc się opłatkiem życzył „aby nowa hala magazynowa służyła pracownikom i tym, którzy będą korzystać z książek produkowanych w drukarni Wydawnictwa Jedność”. Dyrektor Wydawnictwa ks. Leszek Skorupa wraz z dyrektorem drukarni Stanisławem Stąporkiem pokazali przybyłym gościom wyposażenie hali, którego zakup również został dofinansowany ze środków unijnych. W jego skład weszły m.in. nowoczesne, specjalistyczne, wysokie regały do składowania książek, wózki widłowe oraz światowej klasy oprogramowanie do zarządzania procesami drukarskimi. Ks. bp Kazimierz Ryczan wyraził zadowolenie z faktu, iż w trudnych warunkach rynkowych Drukarnia im. Adama Półtawskiego kontynuuje tradycje poligraficzne Diecezji Kieleckiej, których początek datuje się na  1918 rok.  

poswiecenie1a-s poswiecenie2a-s
poswiecenie4a-s poswiecenie5a-s

Nowa hala magazynowa przy ul. Krakowskiej 62 pełni teraz rolę nowoczesnego centrum dystrybucyjnego, w którym zgromadzonych jest m.in. kilkaset tysięcy książek wyprodukowanych w drukarni. Dzięki realizacji inwestycji pracę znalazło tutaj 6 nowych pracowników, a oferta drukarni poszerzyła się o możliwość świadczenia nowych usług poligraficznych i produkcję do tej pory niedostępnych w firmie produktów.

Projekt Wydawnictwa Jedność został  dofinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007 – 2013 i budżet państwa.

 unijne znaczki1

 

banner-1